Beagle: Tõu tutvustus ja omadused

Beagle

Beagle on väikeste hagijate hulka kuuluv jahikoera tõug, mis on pärit Inglismaalt. Need sõbralikud ja energilised koerad on populaarsed lemmikloomad üle maailma ning neid kasutatakse ka jahipidamisel. Beaglid on tuntud oma lõhnameele poolest ja neid on kasutatud jahipidamisel juba sajandeid.

Beaglid on kompaktsed ja sportlikud koerad, kelle turjakõrgus jääb vahemikku 33-40 cm ning kaalub umbes 10-11 kg. Nende lühike, tihe ja ilmastikukindel karv võib olla eri värvi ja erineva mustriga vastavalt tõustandardile. Beaglid on tasakaalukad, intelligentsed ja meeldivad loomad, kellega on lihtne koos elada. Nad armastavad liikumist ja on väga aktiivsed, seega vajavad nad piisavalt treeningut ja stimulatsiooni.

Beagle on ka populaarne tõug näitustel ning on üks American Kennel Clubi (AKC) poolt tunnustatud koeratõugudest. Kui otsid sõbralikku ja energilist kaaslast, kes sobib aktiivsele elustiilile ning armastab liikumist, võib beagle olla just õige valik.

Beagle ajalugu ja päritolu

Beagle

Beagle on tõug, mida on kasutatud jahipidamiseks juba keskajast saati. Tõu ajalugu ulatub tagasi keskaegsesse Inglismaale, kus neid kasutati jäneste, rebaste ja teiste loomade jahipidamiseks. Tõu esmased kirjalikud mainingud pärinevad 15. sajandist, kuid tänapäeva Beagle, nagu me seda tunneme, kujunes välja 19. sajandil.

Beagle’i aretus algas Inglismaal, kus tõugu kasutati peamiselt jäneste jahipidamiseks. Beagle on pärit Walesist, kus seda kasutati jänestele jälile minekuks. Tõu nimi pärineb prantsuse keelest, kus “begueule” tähendab “lai suu”. Beagle on väike koer, kes on tuntud oma kõrge energiataseme ja jahipidamisoskuste poolest.

Ameerika Kennelklubi (AKC) tunnustas Beagle’i tõugu 1885. aastal. Tänapäeval on Beagle üks populaarsemaid koeratõuge üle maailma. Beagle’i tõugu kasutatakse endiselt jahipidamiseks, kuid tänapäeval on see koeratõug ka armastatud lemmikloom.

Beagle on ka väga tuntud oma võime poolest jälitada jäneseid. Beagle on ka väga tuntud oma võime poolest jälitada jäneseid. See tõug on tuntud kui “väike rebane” või “miniature foxhound” ja on väga populaarne kogu maailmas. Beagle on ka väga tuntud oma võime poolest jälitada jäneseid.

Beagle füüsilised omadused

Beagle

Beagle on keskmise suurusega koeratõug, mis kaalub tavaliselt 9-11 kg ja on umbes 33-41 cm pikk. Emased beagle koerad on tavaliselt isastest kergemad, kaaludes umbes 8-10 kg.

Suurus ja kaal

Beagle on keskmise suurusega koer, kelle kaal ja pikkus võivad varieeruda vastavalt soole ja vanusele. Täiskasvanud beagle kaalub tavaliselt 9-11 kg ja on umbes 33-41 cm pikk. Emased beagle koerad on tavaliselt isastest kergemad, kaaludes umbes 8-10 kg.

Värv ja karvkate

Beagle’i karvkate on lühike ja sile ning võib olla kolmevärviline (tan, must ja valge) või kahevärviline (valge ja tan). Tavaliselt on beagle’i peamine värvus valge, millele on lisatud pruuni ja musta värvi laike. Mõnikord võib beagle’i karvkate olla ka punakaspruun.

Beagle’i karvkate ei vaja erilist hooldust, kuna see on lühike ja sile. Siiski tuleks beagle’i karva regulaarselt harjata, et eemaldada surnud karvad ja hoida karvkate puhas.

Beagle’i värv ja karvkate võivad varieeruda vastavalt tõustandardile ja koera vanusele. Mõned beagle’id võivad olla ka ülekaalulised, mis võib mõjutada nende füüsilist välimust ja tervist. Seetõttu on oluline jälgida beagle’i kaalu ning tagada, et ta saaks piisavalt liikumist ja tervislikku toitu.

Beagle iseloom ja käitumine

Beagle

Iseloomujooned

Beagle on sõbralik ja rõõmsameelne koeratõug. Ta on tuntud oma seltskondlikkuse ja kiindumuse poolest ning sobib suurepäraselt lastega peredele. Beagle’i iseloom on aktiivne ja mänguline ning ta nõuab palju tähelepanu ja tegevust. Ta on lõbus kaaslane, kellega koos veeta aega.

Kuigi beagle’id on seltskondlikud ja armastavad tähelepanu, võivad nad olla ka natuke hävitavad. Nende uudishimu ja energilisus võivad viia selleni, et nad näksivad mööblit ja muid esemeid. Seega on oluline tagada neile piisavalt tegevust ja treenida neid juba varakult, et nad õpiksid, mis on lubatud ja mis mitte.

Beagle’id on ka tuntud oma jonnakuse poolest. Kui nad on midagi otsustanud, võivad nad olla väga visad ja raskesti treenitavad. Seega on oluline olla kannatlik ja järjekindel nende koolitamisel.

Käitumine laste ja teiste lemmikloomadega

Beagle’id sobivad suurepäraselt lastega peredele. Nad on väga kannatlikud ja armastavad mängida lastega. Kuid nagu kõigi koertega, on oluline õpetada lastele, kuidas koera õigesti kohelda ja suhelda nendega.

Beagle’id on ka väga seltskondlikud teiste lemmikloomadega. Kuna nad on jahikoerad, võivad nad olla huvitatud teiste loomade jälgede jälgimisest, kuid kui nad on juba varakult harjunud teiste lemmikloomadega, saavad nad nendega hästi läbi.

Beagle’id võivad olla ka väga energilised ja mängulised. Seega on oluline tagada neile piisavalt tegevust ja treenida neid juba varakult, et nad õpiksid, kuidas käituda teiste lemmikloomadega.

Beagle tervis ja heooldus

Beagle on üldiselt tervislik koeratõug, kuid nagu kõigil teistelgi koeratõugudel, võivad neil esineda terviseprobleeme. Regulaarsed loomaarsti külastused aitavad neid probleeme varakult avastada ja ravida.

Terviseprobleemid

Beagle’i terviseprobleemide hulka kuuluvad puusa- ja küünarliigese düsplaasia, epilepsia ja silmaprobleemid, nagu katarakt ja cherry eye. Lisaks võivad nad olla altid ka hüpotüreoidismile ja ülekaalulisusele. Seetõttu on oluline, et Beagle’i omanikud jälgiksid oma koera tervist ja viiksid nad regulaarselt loomaarsti juurde.

Hooldamine ja füüsiline tegevus

Beagle on väga energiline ja aktiivne tõug, kellel on vaja piisavalt füüsilist tegevust. Nad armastavad joosta ja mängida, seega on oluline anda neile piisavalt treeningut. Kui neil ei ole piisavalt füüsilist tegevust, võivad nad hakata oma energiat väljendama hävitavate käitumisviisidega.

Beagle’i karvkatte hooldamine on suhteliselt lihtne. Nad vajavad regulaarset harjamist, et eemaldada surnud karvad ja hoida nende karvkate läikivana. Lisaks tuleks regulaarselt kontrollida nende kõrvu, et vältida kõrvapõletikke.

Beagle on väga intelligentne tõug, kuid võib olla ka üsna kangekaelne. Seetõttu on oluline alustada nende koolitamist ja sotsialiseerimist varakult ning kasutada positiivset tugevdust. Nad on suurepärased jäljekoerad ja võivad olla väga valvsad, seega võivad nad olla head valvekoerad.

Beagle on väga seltskondlik koer ja armastab olla oma perega koos. Nad on väga kiindunud ja nõuavad palju tähelepanu. Kuid nende energilisus ja häälitsused võivad olla naabritele häirivad, seega tuleks neid koolitada ja sotsialiseerida, et vältida liigset haukumist ja naabrite häirimist.

Kokkuvõttes on Beagle suurepärane koeratõug, kuid nende omanikud peaksid olema valmis nende energilisuse ja vajadusega piisavalt füüsilise tegevuse järele. Samuti on oluline jälgida nende tervist ja viia nad regulaarselt loomaarsti juurde.

Beagle koolitus

Beagle on tuntud oma ulgumise poolest, mistõttu on oluline alustada koolitusega varakult. Koolituse käigus õpetatakse beaglele, millal on sobiv aeg haukumiseks ja millal mitte. Koolitusel tuleks kasutada positiivset tuge, nagu maiuspalad ja kiitus, et motiveerida koera soovitud käitumist kordama.

Beagle on karjaloom, mistõttu on oluline teda koolitada ka teiste koertega suhtlemiseks. Koolituse käigus õpetatakse beaglele, kuidas käituda teiste koertega, kuidas leida oma koht karjas ning kuidas vältida agressiivset käitumist.

Beagle on jahikoer, mistõttu on oluline teda koolitada jahiks. Koolituse käigus õpetatakse beaglele, kuidas jälgi nuusutada, kuidas jahil käituda ning kuidas jahisaagi leidmisel käituda.

Beagle on armas koer, kuid tema karvkatte hooldus nõuab regulaarset harjamist, kuna beagle on tuntud oma suure karvkatte ja tugeva karvade väljalangemise poolest. Koolituse käigus õpetatakse beaglele, kuidas harjamist taluda ning kuidas hoida karvkate tervena.

Beagle on energiline koer, mistõttu on oluline teda koolitada jalutusrihma kandmiseks. Koolituse käigus õpetatakse beaglele, kuidas jalutusrihma kanda ning kuidas käituda jalutades.

Beagle on intelligentne koer, mistõttu on oluline teda koolitada. Koolituse käigus õpetatakse beaglele, kuidas eristada õiget ja vale käitumist ning kuidas käituda erinevates olukordades.

Beagle on kiinduv koer, mistõttu on oluline teda koolitada, et ta saaks regulaarselt liikuda ja saada piisavalt füüsilist aktiivsust. Koolituse käigus õpetatakse beaglele, kuidas regulaarset liikumist nautida ning kuidas hoida ennast tervena.