Inglise kokkerspanjel

Inglise kokkerspanjel

Inglise kokkerspanjel on keskmise suurusega koeratõug, mis on pärit Inglismaalt. See on üks populaarsemaid koeratõuge, kellel on sile ja siidine karvkate ning rikkalikult sulgjaid karvu esijalgadel. Inglise kokkerspanjeleid leidub mitmes eri värvitoonis ja -kombinatsioonis: ühevärvilistest must, punane, oranž ja pruun, kombinatsioonidena leidub mustvalget, maksapruun-valget jne.

Inglise kokkerspanjel on tuntud oma sõbraliku ja rõõmsameelse iseloomu poolest. Need koerad armastavad inimeste seltskonda ja soovivad alati neile head meelt valmistada. Kokkerspanjelid on ka suurepärased lastega peredes ning saavad hästi läbi ka teiste lemmikloomadega.

Inglise kokkerspanjel on üks vanimaid koeratõuge, kelle ajalugu ulatub tagasi 14. sajandisse. Tõug on tuntud oma jahiinstinkti poolest ning seda kasutati algselt lindude jahil. Tänapäeval on Inglise kokkerspanjel populaarne näituse- ja seltsikoer, kellel on ka suurepärane haistmismeel ja kes sobib hästi ka jäljeotsinguks.

Päritolu ja ajalugu

Inglise kokkerspanjel

Inglise kokkerspanjel on üks vanimaid maaspanjelitõuge, mille päritolu ulatub 14. sajandi Hispaaniasse. Enne 17. sajandit loeti kõik spanjelid ühe kategooria alla. Suuremaid tõuge kasutati ulukite ehmatamiseks ja väiksemaid metskurvitsate lenduajamiseks.

Ajalooliselt kasutati Inglise kokkerspanjelit peamiselt mängulindude ja upland mängulindude jahil. Nad on väga head jahiinstinktidega koerad, kes on võimelised jälgima lindu nii maal kui ka vees.

Pärast Inglismaale jõudmist aretati Inglise kokkerspanjelid kaheks tüübiks: põldspanjelid ja Springer spanjelid. Põldspanjelid olid väiksemad ja neid kasutati peamiselt mängulindude jahil, samas kui Springer spanjelid olid suuremad ja neid kasutati ulukite jahil.

Tänapäeval on Inglise kokkerspanjelid populaarsed lemmikloomad, kes on tuntud oma sõbraliku iseloomu ja energilisuse poolest.

Füüsilised omadused

Inglise kokkerspanjel on keskmise suurusega koer, kes tundub proportsionaalne ja kompaktne. Tõustandardid määravad täiskasvanud koera kõrguseks 38-41 cm ja kaaluks 12-16 kg.

Suurus ja kaal

Isased kokkerspanjelid on tavaliselt suuremad kui emased. Kuid mõlemad on siiski keskmise suurusega koerad, kelle kaal jääb vahemikku 12-16 kg.

Karvkattevärvid ja -tüübid

Inglise kokkerspanjelite karvkattevärvid ja -tüübid on mitmekesised. Tõustandardid tunnustavad mitmeid värve, sealhulgas punast, maksapruuni, roan’i, musta ja soliidset musta, maks ja tan’i ning kuldset. Karvkatte tüüp on sile ja siidine ning esijalgadel on rikkalikult sulgjaid karvu.

Muud füüsilised tunnusjooned

Inglise kokkerspanjelite kõrvad on pikad ja karvased, nende nina on tavaliselt must ja nende saba on lühike ja karvane. Nende hammaste seisund on oluline ja peaks olema korras. Silmad on tavaliselt pruunid ja katarakti või progressiivse võrkkesta atroofia esinemine on võimalik. Puusa düsplaasia on samuti võimalik, kuid see on tavaliselt madala esinemissagedusega haigus.

Iseloom ja temperament

Inglise kokkerspanjel

Isiksuseomadused

Inglise kokkerspanjel on aktiivne, sõbralik ja armastav koer, kes on mänguline ja intelligentne. Ta on kuulekas ja tema energia tase on keskmine. See tõug on tuntud oma suurepärase isiksuse poolest, mis sobib ideaalselt peredele ja lastele.

Sotsialiseerumine ja koolitus

Inglise kokkerspanjelid peavad läbima sotsialiseerumise ja koolituse, et tagada nende positiivne käitumine. Sotsialiseerumine tähendab, et koer tuleks varakult tutvustada erinevatele inimestele, koertele ja olukordadele. Koolitus peaks põhinema positiivsel tugevdamisel, nagu maiustuste ja kiituse kasutamine. Agility treeningud on ka hea viis selle tõu energia taseme haldamiseks.

Sobivus peredele ja lastele

Inglise kokkerspanjel on suurepärane pere lemmikloom, kes on sõbralik ja armastav. Ta sobib ideaalselt lastele ja pereliikmetele ning on üldiselt sõbralik teiste koerte ja loomadega. Kuid nagu iga koer, vajab ka see tõug piisavalt tähelepanu, liikumist ja koolitust.