Suured koeratõud: tõugude kirjeldused ja omadused

suured koeratõud

Suured koeratõud on populaarsed lemmikloomad, kellel on oma omanikele palju pakkuda. Need koerad on tavaliselt suuremad kui keskmised koeratõud ja neil on tavaliselt ka suuremad vajadused. Paljud suured koeratõud on kasvatatud töökoertena, nagu näiteks päästekoerad, karjakoerad ja jahikoerad. Nende koerte suurus ja tugevus võivad muuta nad suurepärasteks kaitsjateks ja valvuriteks.

Suurte koeratõugude hulka kuuluvad näiteks saksa lambakoer, rotveiler, bernhardiin, dogi ja buldog. Need koerad võivad olla suurepärased kaaslased, kuid nende omanikud peavad olema valmis tagama neile piisavalt liikumist ja treeningut. Suured koeratõud võivad olla ka kallid, kuna nad vajavad rohkem toitu ja suuremat elamispinda.

Kui olete huvitatud suurest koeratõust, on oluline teada, millise tõu sobivus teie elustiiliga kõige paremini sobib. Konsulteerige loomaarstiga, loe erinevate tõugude kohta ja külastage koeratõu näituseid, et saada parem ülevaade erinevate tõugude isiksusest, vajadustest ja käitumisest.

Suured koeratõud

suured koeratõud

Suured koeratõud on populaarsed lemmikloomad, kes on tuntud oma suuruse, jõu ja vastupidavuse poolest. Nende koerte suurus ja lihaselisus võivad tekitada muljetavaldava kohaloleku, kuid nad võivad olla ka väga sõbralikud ja armastavad pereliikmed.

Saksa lambakoer

Saksa lambakoer on üks kõige populaarsemaid suuri koeratõuge maailmas. Need koerad on tuntud oma intelligentsuse, lojaalsuse ja jõu poolest. Saksa lambakoerad on sageli kasutatud politsei- ja sõjaväekoertena, kuid nad on ka suurepärased perekoerad. Need koerad vajavad palju treeningut ja stimuleerimist, kuid kui neid koolitatakse korralikult, võivad nad olla väga kuulekad ja truud kaaslased.

Tiibeti mastif

Tiibeti mastif on suur, võimas ja vastupidav koeratõug, mis on pärit Tiibeti kõrgustikult. Need koerad on tuntud oma suuruse ja jõu poolest ning neid on sageli kasutatud karjakoertena. Tiibeti mastifid on ka suurepärased valvekoerad ja neid peetakse sageli kaitseks kurjategijate vastu. Need koerad on tavaliselt väga lojaalsed ja armastavad oma pere, kuid nad võivad olla ka väga kahtlustavad võõraste suhtes.

Labradori retriiver

Labradori retriiver on suur, sõbralik ja aktiivne koeratõug, mis on pärit Kanadast. Need koerad on tuntud oma intelligentsuse ja kuulekuse poolest ning neid kasutatakse sageli juhtkoertena, otsingukoertena ja päästekoertena. Labradori retriiverid on ka suurepärased perekoerad, kes armastavad mängida ja olla aktiivsed. Need koerad vajavad palju treeningut ja stimuleerimist, kuid kui neid koolitatakse korralikult, võivad nad olla väga kuulekad ja truud kaaslased.

Kuldne retriiver

Kuldne retriiver on suur, sõbralik ja armastav koeratõug, mis on pärit Šotimaalt. Need koerad on tuntud oma intelligentsuse, kuulekuse ja sõbralikkuse poolest ning neid kasutatakse sageli juhtkoertena, otsingukoertena ja päästekoertena. Kuldse retriiverid on ka suurepärased perekoerad, kes armastavad mängida ja olla aktiivsed. Need koerad vajavad palju treeningut ja stimuleerimist, kuid kui neid koolitatakse korralikult, võivad nad olla väga kuulekad ja truud kaaslased.

Kokkuvõttes on suured koerad tugevad ja vastupidavad lemmikloomad, kes vajavad palju treeningut ja stimuleerimist, kuid kui neid koolitatakse korralikult, võivad nad olla väga kuulekad ja truud kaaslased.

Keskmised koeratõud

suured koeratõud

Keskmine koeratõug on suurepärane valik peredele, kes soovivad lemmiklooma, kes on sõbralik ja mänguline. Need koerad on tavaliselt keskmise suurusega, kaaludes umbes 20-40 kg ja on kõrgusega 40-60 cm. Siin on mõned populaarsed keskmised koeratõud:

Beagle

Beagle on armas ja energiline koeratõug, kes on tuntud oma tugeva lõhnameele poolest. Nad on keskmise suurusega, kaaluvad tavaliselt umbes 10-15 kg ja on umbes 33-41 cm kõrged. Beaglid on seltsivad ja armastavad lastega mängida. Neil on tugev jahipidamise instinkt, seega peab nende omanik olema valmis nende koolitamiseks ja piisava füüsilise koormuse andmiseks.

Prantsuse buldog

Prantsuse buldog on armas ja naljakas koeratõug, kes on tuntud oma lühikese ninaga ja suurte kõrvadega. Nad on keskmise suurusega, kaaluvad tavaliselt umbes 8-14 kg ja on umbes 28-33 cm kõrged. Prantsuse buldogid on seltsivad ja armastavad olla inimeste läheduses. Neil on madal energiataset, seega sobivad nad ideaalselt korterieluks. Kuid neil võivad esineda ka terviseprobleemid, seega peab nende omanik olema valmis kulutama rohkem raha veterinaararvetele.

Valvekoerad

Valvekoerad on suured koeratõud, kes on spetsiaalselt treenitud ja kasvatatud inimeste ja vara kaitsmiseks. Need koerad on tuntud oma lojaalsuse ja julguse poolest ning neid kasutatakse sageli politsei- ja sõjaväeteenistuses.

Saksa lambakoer

Saksa lambakoer on üks kõige populaarsemaid valvekoerte tõuge maailmas. Need koerad on tuntud oma intelligentse ja lojaalse iseloomu poolest ning neid kasutatakse sageli politsei- ja sõjaväeteenistuses. Saksa lambakoerad on väga kiired õppijad ning neil on suurepärane haistmismeel, mis muudab nad suurepärasteks jälitajateks.

Tiibeti mastif

Tiibeti mastif on suur koeratõug, mis on pärit Tiibeti platoolt. Need koerad on tuntud oma suuruse ja tugevuse poolest ning neid kasutatakse sageli inimeste ja vara kaitsmiseks. Tiibeti mastifid on väga lojaalsed ja kaitsvad oma pere suhtes ning neil on suurepärane kuulmine ja nägemine, mis muudab nad suurepärasteks valvekoerteks.

Valvekoerad on suured ja tugevad koeratõud, kes on spetsiaalselt treenitud ja kasvatatud inimeste ja vara kaitsmiseks. Nende koerte kasvatamine ja koolitamine võib olla keeruline, kuid nende lojaalsus ja julgus muudavad nad suurepärasteks kaitsjateks.

Häälekad koerad

Mõned suured koeratõud on tuntud oma häälekuse poolest. Need koerad võivad olla suurepärased valvekoerad, kuid nende häälekus võib olla häiriv nii omanikele kui ka naabritele. Siin on mõned häälekad koeratõud, keda tasub teada:

Saksa lambakoer

Saksa lambakoerad on tuntud oma häälekuse poolest. Need koerad on loodud töötama karjakoertena ja nende häälekus on osa sellest tööst. Nad võivad olla väga valvsad ja kaitsevad oma territooriumi ning pere. Kui nad midagi kahtlast märkavad, võivad nad hakata valjult haukuma.

Berni alpi karjakoer

Berni alpi karjakoerad on suured ja võimsad koerad, kellel on ka väga vali hääl. Kui nad tunnevad end ohustatuna või näevad midagi kahtlast, võivad nad hakata valjult haukuma. Need koerad on loodud töötama karjakoertena ja nende häälekus on osa sellest tööst.

Dobermann

Dobermannid on tuntud oma julguse ja kaitsevõime poolest. Need koerad võivad olla väga valvsad ja kaitsevad oma territooriumi ning pere. Kui nad tunnevad end ohustatuna või näevad midagi kahtlast, võivad nad hakata valjult haukuma.

Newfoundlandi koer

Newfoundlandi koerad on suured ja sõbralikud koerad, kuid nad võivad olla ka väga häälekad. Kui nad tunnevad end ohustatuna või näevad midagi kahtlast, võivad nad hakata valjult haukuma. Need koerad on loodud töötama kalurite ja meremeestena ning nende häälekus on osa sellest tööst.

Siberi husky

Siberi huskyd on tuntud oma häälekuse poolest. Need koerad võivad olla väga valjuhäälseteks ja uluvad sageli. Kui nad tunnevad end igavlevatena või vajavad tähelepanu, võivad nad hakata valjult haukuma.

Kui otsite vaiksemaid koeratõuge, siis tasub kaaluda väiksemaid koeratõuge, mis on tavaliselt vaiksemad ja vähem häälekad.

Koerte füüsilised omadused

Suured koeratõud on tuntud oma võimsa kehaehituse poolest. Nende koerte füüsilised omadused erinevad üksteisest, kuid on siiski ühised tunnused, mida saab määratleda.

Turjakõrgus

Suurte koerte turjakõrgus on tavaliselt üle 60 cm. Näiteks Saksamaa lambakoerad on tuntud oma muljetavaldava kehaehituse poolest, mille turjakõrgus on tavaliselt 60-65 cm. Samas Newfoundlandi koerad võivad olla üle 70 cm turjakõrgusega. Need koerad on tugeva kehaehitusega ja neil on tugevad lihased, mis võimaldavad neil teha rasket füüsilist tööd.

Karvkate

Suurte koerte karvkate võib olla erinevates värvides ja tekstuurides. Mõned karvkatte tüübid on jämedad ja karedad, samas kui teised on pehmed ja kohevad. Näiteks Berni alpi karukoerad on tuntud oma pikakarvalise karvkatte poolest, mis on pehme ja kohev. Seda tüüpi karvkatte eelis on see, et see kaitseb koera külma ja niiskuse eest ning võimaldab tal mugavalt elada ka karmides ilmastikutingimustes. Samas Saksamaa lambakoertel on lühem karvkate, mis on tihedalt keha vastu ning kaitseb neid kuumuse ja päikese eest.

Kokkuvõttes võib öelda, et suurte koerte füüsilised omadused on erinevad, kuid neil on siiski ühised tunnused, mis muudavad need koerad võimsaks ja vastupidavaks. Turjakõrgus ja karvkate on kaks peamist omadust, mis määravad suuresti koera välimuse ja iseloomu.

Eriomadustega koeratõud

Suured koeratõud on tuntud oma muljetavaldava suuruse ja jõu poolest. Kuid on ka mõned eriomadustega koeratõud, kes eristuvad oma välimuse, iseloomu ja käitumise poolest.

Dalmaatsia koer

Dalmaatsia koer on tuntud oma kaunite ja eristuvate laikude poolest. See tõug on üks vanimaid koeratõuge, kelle päritolu on teadmata. Dalmaatsia koerad on sõbralikud ja energilised, kuid neil on ka oma väljakutsed. Nad vajavad palju liikumist ja vaimset stimulatsiooni ning neil on kalduvus olla kangekaelsed.

Samojeed

Samojeedid on tuntud oma paksu karvkatte ja sõbraliku iseloomu poolest. Nad on üks vanimaid koeratõuge, kes pärinevad Siberist. Samojeedid armastavad inimeste seltskonda ja on väga truud oma perele, kuid neil on ka oma väljakutsed. Nende karvkate vajab regulaarset hooldust ja nad võivad olla altid mõnele terviseprobleemile.

Üldiselt on suured koeratõud suurepärased kaaslased, kuid nende eriomadused võivad nõuda omanikelt erilist tähelepanu ja hooldust.