Väikesed koeratõud: parimad valikud koduseks lemmikuks

Väikesed koeratõud

Väikesed koeratõud on populaarsed lemmikloomad, eriti nende armsa välimuse ja sõbraliku iseloomu tõttu. Need koerad on tuntud oma väikese suuruse ja kompaktse keha poolest, mis muudab nad ideaalseks kaaslaseks korteris või väikeses majas. Lisaks sellele, et nad on armsad, on väikesed koeratõud ka tavaliselt energilised ja mängulised, mis muudab nendega aja veetmise lõbusaks ja nauditavaks.

On olemas palju erinevaid väikseid koeratõuge, igaühel neist on oma iseloom ja omadused. Mõned neist on populaarsemad kui teised, kuid igal tõul on oma fännid ja austajad. Mõned tuntumad väikesed koeratõud on Chihuahua, Prantsuse buldog, Jack Russell terjer ja Yorkshire terjer. Iga tõu iseloom ja omadused võivad erineda, seega on oluline uurida ja valida koeratõug, mis sobib kõige paremini teie elustiiliga.

Väikesed tõud

Väikesed koeratõud

Väikesed koeratõud on väga populaarsed lemmikloomad, eriti nende armsa välimuse ja seltskondliku iseloomu tõttu. Selles jaotises käsitleme mõnda kõige populaarsemat väikest koeratõugu, nende iseloomu ja füüsilisi omadusi.

Pomeranian

Pomeranian, tuntud ka kui Pommi, on väike ja mänguhimuline seltsikoer, kes on pärit Saksamaalt. Nende kaal võib varieeruda 1,4 kuni 3,2 kg ning turjakõrgus on tavaliselt 18 kuni 30 cm. Pommid on väga vapper ja mänguhimulised koerad, kes armastavad oma peremehega aega veeta.

Chihuahua

Chihuahua on väike koer, mis on pärit Mehhikost. Nende kaal võib varieeruda 0,9 kuni 2,7 kg ning turjakõrgus on tavaliselt 15 kuni 23 cm. Chihuahuad on tuntud oma julguse ja intelligentsuse poolest ning neil on väga iseloomulik välimus.

Prantsuse Bulldog

Prantsuse bulldog on väike, rahulik ja sõbralik koer, kes on pärit Prantsusmaalt. Nende kaal võib varieeruda 8 kuni 14 kg ning turjakõrgus on tavaliselt 28 kuni 30 cm. Prantsuse bulldogid on väga temperamentikad koerad, kes armastavad oma peremehega aega veeta.

Yorkshire´i terjer

Yorkshire terjer on väike koer, mis on pärit Inglismaalt. Nende kaal võib varieeruda 2,5 kuni 3,5 kg ning turjakõrgus on tavaliselt 20 kuni 23 cm. Yorkshire´i terjerid on tuntud oma intelligentsuse ja elava iseloomu poolest ning neil on väga iseloomulik välimus.

Beagle

Beagle on väike koer, mis on pärit Inglismaalt. Nende kaal võib varieeruda 8 kuni 14 kg ning turjakõrgus on tavaliselt 33 kuni 41 cm. Beaglid on väga seltskondlikud ja mänguhimulised koerad, kes armastavad oma peremehega aega veeta.

Taks

Taks on väike koer, mis on pärit Saksamaalt. Nende kaal võib varieeruda 4 kuni 12 kg ning turjakõrgus on tavaliselt 20 kuni 27 cm. Taksidele on iseloomulikud pikad kehad ja lühikesed jalad ning nad on tuntud oma intelligentsuse ja elava iseloomu poolest.

Jaapani spits

Jaapani spits on väike koer, mis on pärit Jaapanist. Nende kaal võib varieeruda 5 kuni 10 kg ning turjakõrgus on tavaliselt 30 kuni 38 cm. Jaapani spitsid on tuntud oma intelligentsuse ja julguse poolest ning neil on väga iseloomulik välimus.

King Charlesi Spanjel

King Charlesi spanjel on väike koer, mis on pärit Inglismaalt. Nende kaal võib varieeruda 5 kuni 8 kg ning turjakõrgus on tavaliselt 25 kuni 30 cm. King Charlesi spanjelid on väga seltskondlikud ja mänguhimulised koerad, kes armastavad oma peremehega aega veeta. Neid peetakse ka väga headeks seltsilisteks.

Iseloomujooned

Väikesed koeratõud

Iseseisev ja kangekaelne

Väikesed koeratõud on tuntud oma iseseisva ja kangekaelse iseloomu poolest. Nad võivad olla väga otsustuskindlad ning soovivad sageli oma tahtmist saada. See võib tekitada probleeme koolitamisel, kuid õige koolituse ja kannatlikkusega on võimalik nende käitumist muuta.

Sõbralik ja seltskondlik

Kuigi väikesed koeratõud võivad olla iseseisvad, on nad samuti väga sõbralikud ja seltskondlikud. Nad armastavad olla oma peremehe lähedal ja olla kaasatud pere tegevustesse. Neil on sageli väga suur sotsiaalne vajadus, mistõttu on oluline, et nad saaksid piisavalt tähelepanu ja seltskonda.

Väikesed koerad on tuntud oma rõõmsameelse iseloomu poolest. Nad on sageli väga energilised ja mängulised ning armastavad oma peremehega koos aega veeta. Kuigi nad võivad olla väikesed, on nad sageli väga julged ja kartmatud.

Kokkuvõttes võib öelda, et väikesed koeratõud on iseloomult sõbralikud, seltskondlikud ja rõõmsameelsed, kuid samuti iseseisvad ja kangekaelsed. Nende käitumine võib olla väljakutsuv, kuid õige koolituse ja tähelepanuga on võimalik nende käitumist muuta ning nendega saab luua tugeva ja armastava sideme.

Eluiga ja tervis

Väikesed koeratõud

Väikesed koeratõud on tavaliselt pikaealised, kuid nende eluiga võib varieeruda sõltuvalt tõust. Mõned tõud võivad elada kuni 20 aastat, samas kui teised võivad elada vaid 10 aastat.

Kuna väikesed koeratõud on tavaliselt väikesed ja habras, on neil sageli terviseprobleeme. Mõned terviseprobleemid on pärilikud, seetõttu on oluline valida koer, kellel on tervislikud vanemad ja kes on läbinud vajalikud terviseuuringud.

Allpool on toodud mõned terviseprobleemid, mis võivad mõjutada väikesi koeratõuge:

  • Hambahaigused: Väikesed koeratõud on altid hambahaigustele, seetõttu on oluline tagada nende hammaste korralik hooldus, sh regulaarne hammaste harjamine ja professionaalne puhastus.
  • Ülekaalulisus: Väikesed koeratõud võivad kiiresti kaalus juurde võtta, seetõttu on oluline tagada nende õige toitumine ja piisav liikumine.
  • Silmahaigused: Mõned väikesed koeratõud võivad olla altid silmahaigustele, sh kataraktidele ja glaukoomile.
  • Hingamisprobleemid: Mõned väikesed koeratõud, nagu mopsid ja prantsuse buldogid, võivad kannatada hingamisprobleemide all, seetõttu on oluline tagada nende õige hingamine ja vältida liigset füüsilist koormust.

Kuigi väikesed koeratõud võivad olla altid terviseprobleemidele, on paljud neist siiski õnnelikud ja terved koerad, kes elavad pikka ja täisväärtuslikku elu. Oluline on tagada nende õige hooldus ja regulaarne veterinaarkontroll.

Hooldus ja käitumine

Väikesed koeratõud

Väikesed koeratõud on tavaliselt väga mänguhimulised ja energilised, mis tähendab, et neil on vaja palju liikumist ja füüsilist tegevust. Nad armastavad mängida ja joosta, seega on oluline tagada neile piisavalt ruumi ja võimalusi füüsiliseks tegevuseks.

Kasukas ja karvkate on väikeste koeratõugude hooldamisel üks olulisemaid aspekte. Enamik väikestest koeratõugudest on pikakarvalised, mis tähendab, et nende karvkate vajab regulaarset harjamist ja kammimist. See aitab vältida sasipundarde teket ja tagab, et koera karv jääb ilusaks ja läikivaks.

Väikesed koeratõud on tavaliselt vapper ja neil on hea valveinstinkt. Nad armastavad oma perekonda ja kodu ning on valmis neid kaitsma. Kuid nende väiksus tähendab, et neil võib olla kalduvus ülekaalule, seega on oluline jälgida nende toitumist ja tagada piisav füüsiline aktiivsus.

Kui väikesed koeratõud saavad piisavalt füüsilist tegevust ja tähelepanu, on nad tavaliselt väga sõbralikud ja armastavad kaaslased. Nad armastavad olla lähedal oma perele ja nautida nende seltskonda. Kuid nagu kõigi koerte puhul, on oluline tagada nende koolitamine ja sotsialiseerimine juba varakult, et tagada nende hea käitumine ja sobivus erinevates olukordades.

Kokkuvõttes, väikesed koeratõud vajavad palju tähelepanu ja hoolt, eriti nende karvkatte hooldamisel. Kuid kui neile antakse piisavalt füüsilist tegevust ja armastust, on nad tavaliselt väga sõbralikud ja armastavad kaaslased, kes on valmis oma perekonda kaitsma.

Treenimine ja sotsialiseerimine

Väikesed koeratõud on õpihimulised ja energilised koerad, kes vajavad palju stimulatsiooni ja treenimist. Kuna nad on ka sotsiaalsed ja seltskondlikud, on oluline neid varakult sotsialiseerida. Sotsialiseerimine aitab tagada, et koerad on mugavad ja rahulikud erinevates olukordades ja keskkondades ning suhtlevad teiste koerte ja inimestega positiivselt.

Koerte treenimine on oluline nende käitumise ja heaolu tagamiseks. Väikesed koeratõud vajavad palju treenimist, et hoida neid füüsiliselt ja vaimselt terve ning õnnelikuna. Treenimine võib hõlmata kuulekuskoolitust, trikke õpetamist ja agility treeninguid. Koerad armastavad mängida ja neile meeldib olla aktiivsed, seega on oluline leida treeningmeetodid, mis sobivad nende energiatasemega.

Sotsialiseerimine on oluline osa koerte treenimisest. Väikesed koeratõud on seltskondlikud ja armastavad suhelda teiste koerte ja inimestega. Kuid sotsialiseerimine tuleb teha hoolikalt ja järk-järgult, et vältida stressi ja hirmu tekitavate olukordade tekkimist. Koerad peaksid saama tutvuda erinevate inimeste, koerte ja keskkondadega järk-järgult ja positiivses õhkkonnas.

Kokkuvõttes on väikesed koeratõud energilised, seltskondlikud ja õpihimulised koerad, kes vajavad palju stimulatsiooni ja treenimist. Sotsialiseerimine on oluline osa nende treeningust, et tagada, et nad suhtlevad positiivselt teiste koerte ja inimestega ning on mugavad erinevates olukordades ja keskkondades.

Lõppsõna

Väikesed koeratõud on populaarsed lemmikloomad, kes pakuvad oma omanikele armastust ja rõõmu. Nende koerte populaarsus tuleneb nende väikesest suurusest, armsast välimusest ja sõbralikust iseloomust.

Kuigi väikesed koeratõud on tavaliselt kergesti koolitatavad ja sobivad ideaalselt korteris elamiseks, on neil ka oma eripärad. Mõned tõud võivad olla lärmakad või tundlikud ning vajavad palju tähelepanu ja hoolt. Seetõttu on oluline enne koera võtmist uurida ja mõelda, milline tõug sobib kõige paremini teie elustiiliga.

Koeratõud on erinevad nii välimuse kui ka iseloomu poolest. Mõned tõud on energilised ja aktiivsed, samas kui teised on rahulikumad ja kohanevad paremini linnakeskkonnaga. Seetõttu on oluline valida koeratõug, mis sobib teie elustiiliga ja vajadustega.

Kokkuvõttes on väikesed koeratõud suurepärased kaaslased, kes pakuvad oma omanikele palju armastust ja rõõmu. Kuid nagu iga lemmikloomaga, nõuab ka nende tõugude pidamine palju vastutust ja hoolt. Kui otsustate võtta väikese koera, siis uurige hoolikalt erinevaid tõuge ja valige see, mis sobib teie elustiiliga kõige paremini.