Papillon: tõu kirjeldus ja omadused

Papillon

Papillon on väike, kuid elegantne koeratõug, mis on tuntud oma liblikataoliste kõrvade poolest. Papilloni nimi pärineb prantsuse keelest ja tähendab liblikat. See tõug on pärit Prantsusmaalt ja on tuntud oma sõbraliku ja mängulise iseloomu poolest.

Papillon koerad on väikesed, kuid neil on suur süda. Need koerad on tuntud oma energilisuse ja intelligentsuse poolest ning neid kasutatakse sageli kaaslaskoertena. Papillonid on aktiivsed koerad, kes vajavad igapäevast liikumist ja vaimset stimulatsiooni. Kui otsite tõugu, mis sobib korterieluks ja on samal ajal aktiivne, siis on papillon koer kindlasti üks võimalus.

Papillon koeratõug on väga populaarne üle maailma. Selle tõu koeri võib näha sageli koertenäitustel, kus nad on tuntud oma ilusa karvkatte ja elegantsuse poolest. Papillonid on tuntud ka oma kergesti koolitatavuse poolest, mis muudab nad suurepärasteks kaaslasteks erinevates koeraspordialades.

Päritolu ja ajalugu

Papillon

Papillon koeratõug on pärit Prantsusmaalt, kus seda on teadaolevalt kasvatatud juba alates 16. sajandist. Papillon oli tol ajal väga populaarne nii kuninglike kui ka aristokraatide seas ning sageli kujutati teda maalidel ja gobeläänidel.

Papillon on üks vanimaid kääbusspanjelitõuge Euroopas ning teda peetakse üheks Belgia kääbusspanjelite esivanemaks. Papillon on nime saanud oma liblikakujuliste kõrvade järgi, mis on tõu üks tunnusjooni.

Papilloni ajalugu on pikk ja rikas ning tõug on arenenud läbi sajandite. Tänapäevaks on papillon koerad levinud üle kogu maailma ning nad on endiselt väga populaarsed nii lemmikloomadena kui ka koeraspordi võistlustel.

Kuigi papillon on väike koeratõug, on ta tuntud oma intelligentsuse, energilisuse ja südamlikkuse poolest. Papillonid paistavad sageli silma sellistes koeraspordialades nagu kuulekus- ja agilityvõistlused.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et papilloni ajalugu ja päritolu on tihedalt seotud Prantsusmaa ja Belgia kääbusspanjelitega ning tõug on läbi aastasadade säilitanud oma elegantsi ja võlu.

Välimus

Papillon on väike koeratõug, kellel on väga elegantne ja graatsiline välimus. Nende karvkate on keskmise pikkusega, sirge ja läikiv. Enamasti on nende baasvärv valge, millel on erinevaid laike – pruun, must või punane. Karvkate võib olla ka kahetooniline või kolmetooniline, mis lisab veelgi elegantsi.

Karvkate

Papillonil on siidine karvkate, mis on tavaliselt valge baasvärviga ja kaetud erinevate värviliste laikudega. Nende karv on sirge ja läikiv ning võib olla kas kahetooniline või kolmetooniline. Papillonide karvkatte hooldamine on suhteliselt lihtne ning see ei vaja palju tähelepanu.

Kõrvad ja turjakõrgus

Papillonide eristuvaks tunnuseks on nende suured liblikakujulised kõrvad, mis annavad neile väga erilise välimuse. Nende kõrvad on pikad ja karvased ning võivad olla kas rippuvad või püstised. Papillonide turjakõrgus on tavaliselt vahemikus 20-28 cm.

Kokkuvõttes võib öelda, et Papillon on väga elegantne ja graatsiline koeratõug, kellel on ilus siidine karvkate ning suured liblikakujulised kõrvad. Nende turjakõrgus on väike, kuid nende välimus on väga võluv ja elegantne.

Iseloom ja käitumine

Papillon

Sõbralikkus ja mängulisus

Papillon on aktiivne ja elav koer, kes armastab olla oma perega koos. Ta on sõbralik ja mänguline, mis muudab ta suurepäraseks perelemmikuks. Papillonid on tuntud oma sõbraliku iseloomu poolest ning nad armastavad olla inimeste seltsis. Nad on eriti head lastega ning naudivad nendega mängimist.

Intelligentsus ja koolitus

Papillon on väga intelligentsed koerad ning neid on lihtne treenida. Nad on kuulekad ja nende kuulekus muudab treenimise lihtsamaks. Kuulekuskoolitus on oluline, et tagada, et Papillon kuulab ja täidab omaniku käsklusi. Nad naudivad õppimist ja uute trikkide õpetamist. Papillonid on tuntud ka oma suurepärase võime poolest, et õppida trikke ja käitumist, mis muudab nad suurepärasteks koerteks näitustel ja võistlustel osalemiseks.

Tervis ja hooldamine

Terviseprobleemid

Papillonid on tavaliselt terved koerad, kuid nagu iga tõu puhul, on neil oma terviseprobleemid. Mõned kõige levinumad terviseprobleemid on põlveprobleemid, nagu patella luksatsioon, mis võib põhjustada lonkamist ja valu. Teine terviseprobleem, mis on seotud silmadega, on progresseeruv võrkkesta atroofia (PRA), mis võib põhjustada pimedaksjäämist.

Hooldus ja toitumine

Papillonid on väikesed koerad, kelle kaal peaks jääma vahemikku 3-5 kg. Toidu kogus peaks vastama tema kehakaalule ja energiatasemele. Papillonid on aktiivsed koerad, kes vajavad palju liikumist ja harjutusi. Regulaarne jalutamine ja mängimine aitavad hoida koera tervislikuna ja õnnelikuna.

Lisaks füüsilisele aktiivsusele on oluline ka õige toitumine. Papillonidele sobivad kõige paremini kvaliteetsed koeratoit ning värsked puu- ja köögiviljad. Koeratoit peaks sisaldama kõiki vajalikke toitaineid, et tagada koera hea tervis.

Papillonide karvkatte hooldus on suhteliselt lihtne. Karvkatet tuleks harjata vähemalt kord nädalas, et eemaldada surnud karvad ja vältida sasipundarde tekkimist. Papillonidele meeldib olla puhtad, seega võib vajadusel vanni anda. Kõrvade ja hammaste puhastamine on samuti oluline, et vältida nakkusi ja hambahaigusi.

Kokkuvõtvalt, Papillonid on terved ja õnnelikud koerad, kui neid hoitakse korras ja neile antakse õige toitumine ja piisavalt liikumist. Regulaarsed veterinaarkontrollid aitavad vältida terviseprobleeme ning tagada koera heaolu.