Shiba Inu

shiba inu

Shiba Inu on populaarne koeratõug, mis on pärit Jaapanist. Nende välimus on väga iseloomulik, neil on paks valge karvkate, mis on punaste, oranžide või mustade laikudega. Shiba Inu on väga vapper ja tugev, mistõttu kasutati neid algselt jahtimisel. Tänapäeval on Shiba Inu populaarne tõug üle kogu maailma ja neid peetakse suurepärasteks lemmikloomadeks.

Shiba Inu on üks kuuest originaalsest Jaapani koeratõust. See tõug on väga vana ja eksperdid usuvad, et see on pärit juba 300. aastast eKr. Shiba Inu tõug on eriti populaarne Jaapanis, kus neid peetakse rahvuslikuks aardeks. Nende välimus ja isiksus on inspireerinud paljusid kunstnikke ja kirjanikke, mistõttu on Shiba Inu saanud Jaapani popkultuuri ikooniks.

Shiba Inu on tõug, mis on tuntud oma iseseisva ja enesekindla isiksuse poolest. Neid koeri võib olla raske treenida, kuid kui neile õpetatakse, mida omanik neilt ootab, on nad väga kuulekad ja truud. Shiba Inu on suurepärane kaaslane neile, kes soovivad aktiivset ja seikluslikku lemmiklooma.

Shiba Inu ajalugu

Shiba Inu on Jaapani päritolu koeratõug, mis on üks vanimaid tõuge maailmas. Shiba Inu ajalugu ulatub tagasi umbes 3000 aastat tagasi. See tõug on pärit Jaapanist, kus seda kasutati peamiselt jahikoerana.

Maailmasõda II mõju

Teise maailmasõja ajal kannatas Shiba Inu tõug tõsiselt. Paljud koerad hukkusid sõja ajal, samuti hävisid paljud koerte kasvandused. Sõja lõppedes oli Shiba Inu tõug peaaegu välja surnud. Siiski, tänu mõnele entusiastlikule kasvatajale, suudeti tõug taastada.

Ameerika kennelklubi

Ameerika Kennelklubi tunnustas Shiba Inu tõugu 1992. aastal. See oli esimene kord, kui Shiba Inu tõug sai ametliku tunnustuse väljaspool Jaapanit. Sellest ajast alates on tõug muutunud populaarseks kogu maailmas.

Shiba Inu ajalugu on pikk ja huvitav. See on üks vanimaid koeratõuge maailmas, mis on pärit Jaapanist. Tõug on läbi teinud palju muutusi ja kannatanud palju, kuid tänu entusiastlikele kasvatajatele on see tõug suutnud ellu jääda ja õitseda.

Füüsilised omadused

Shiba Inu on väike, kuid lihaseline koer, kes on tuntud oma iseloomuliku naeratava näo poolest. Tõu füüsikalised omadused varieeruvad sõltuvalt koera suurusest, kaalust ja karvkattest.

Värv ja karvkate

Shiba Inu karvkate on tavaliselt lühike ja sirge, kuid võib olla ka pehme ja kohev. Koera karvkate on kaks kihti: väliskate on jäik ja tihe, samas kui aluskarv on pehme ja paks. Shiba Inu karvkate võib olla erinevat värvi, sealhulgas punane, must, sable ja cream. Mõned koerad võivad omada ka valgeid märke, mis on tuntud kui “Urajiro”.

Kaal ja kõrgus

Shiba Inu on kompaktne koer, kelle kaal varieerub tavaliselt 6-12 kg vahel. Koera kõrgus on tavaliselt vahemikus 33-43 cm. Shiba Inu kõrvad on lühikesed ja jäigad ning tema saba on tavaliselt kõverdunud üle tema selja.

Tõu standardid nõuavad, et Shiba Inu oleks proportsionaalne ja tasakaalustatud kehaehitus. Koera liikumine peaks olema sirge ja võimas ning tema keha peaks olema lihaseline ja tugev.

Shiba Inu on tuntud oma iseloomulike märkide poolest, sealhulgas tema lühikeste kõrvade ja sirge sabaga. Ta on tavaliselt tan, must või punane ning tema karvkate võib olla kas sile või kohev.

Tõu iseloom

Temperament

Jaapani Shiba Inu on iseseisev ja valvas koeratõug, kellel on tugev jahiinstinkt. Ta on tuntud oma omapärase tunnuse poolest, nn shiba karje – kiljuv hääl, mida ta teeb siis, kui on erutatud või ärritunud. See koeratõug on eriti lojaalne oma perele, kuid võib olla võõraste suhtes üsna ettevaatlik. Shiba Inu on tuntud ka oma mängulisuse ja energilisuse poolest. Ta armastab mängida ja joosta ning on suurepärane kaaslane aktiivsele omanikule.

Koolitus

Shiba Inu on intelligentne koer, kuid ta võib olla ka üsna iseseisev ja raskesti koolitatav. Talle meeldib teha asju oma moodi ja tal on oma tahtmine. Seetõttu võib tema koolitamine olla väljakutse. Kuid õige lähenemise ja kannatlikkuse korral võib Shiba Inu õppida palju trikke ja oskusi. Oluline on koolitada teda positiivsete meetodite abil ning mitte kasutada karistusi.

Shiba Inu on üldiselt väga puhas koeratõug ja tal on loomulik kalduvus hoida oma pesa korras. Seetõttu võib ta olla üsna kergesti koolitatav, et õppida käima tualettruumis õiges kohas.

Kuigi Shiba Inu võib olla raskesti koolitatav, on ta siiski väga armastav ja kiindunud oma perega ning võib olla suurepärane kaaslane neile, kes on valmis panustama tema koolitamisse ja hooldamisse.

Negatiivsed omadused

Shiba Inu koeratõug võib olla üsna raskesti koolitatav ja iseseisev, mis võib olla väljakutse neile, kes soovivad koera, kes on kergesti koolitatav ja alluv. Kuid õige lähenemise ja kannatlikkuse korral võib Shiba Inu õppida palju trikke ja oskusi.

Shiba Inu võib olla ka üsna ettevaatlik võõraste suhtes ning võib vajada sotsialiseerimist, et teda õpetada, kuidas käituda uute inimeste ja loomadega.

Kuna Shiba Inu on energiline koer, vajab ta palju liikumist ja tegevust. Kui teda ei treenita piisavalt, võib ta hakata käituma hävitavalt või muutuda liiga rahutuks. Seetõttu võib Shiba Inu olla sobimatu koer korteris või väikeses majas ilma aeda või piisava liikumisvõimaluseta.

shiba inu

Iseloom

Shiba Inu on tuntud oma iseseisva ja valva iseloomu poolest. Ta on lojaalne oma perele, kuid võib olla võõraste suhtes ettevaatlik. Shiba Inu on tuntud ka oma mängulisuse ja energilisuse poolest ning armastab joosta ja mängida.

Shiba Inu on ka üsna puhas koeratõug ja tal on loomulik kalduvus hoida oma pesa korras. Ta võib olla raskesti koolitatav, kuid õige lähenemise ja kannatlikkuse korral võib ta õppida palju trikke ja oskusi.

Mängulisus

Shiba Inu on tuntud oma mängulisuse ja energilisuse poolest. Ta armastab mängida ja joosta ning on suurepärane kaaslane aktiivsele omanikule. Shiba Inu võib olla suurepärane ka

Hooldus ja tervis

Hooldus

Shiba Inu on keskmise suurusega koer, kes vajab regulaarset hooldust, et hoida oma karvkatet tervena ja ilusana. Koera karvkatet tuleks harjata vähemalt kord nädalas, et vältida karvade pusade teket. Samuti tuleks koera kõrvu puhastada ja küüsi lõigata vastavalt vajadusele. Shiba Inu on tuntud oma puhtuse poolest, mistõttu tuleks koera hoida alati puhtana ja vajadusel pesta.

Terviseprobleemid

Shiba Inu on tervislik tõug, kuid nagu kõik koerad, võivad neil tekkida terviseprobleemid. Üks levinumaid probleeme on allergiad, mis võivad põhjustada nahalööbeid ja sügelust. Samuti võib Shiba Inu kannatada tundliku seedesüsteemi all, mistõttu on oluline jälgida nende toitumist ja vältida ülesöömist.

Shiba Inu on tuntud oma tugeva ja energilise iseloomu poolest, mistõttu on oluline tagada neile piisavalt liikumist ja füüsilist aktiivsust. Regulaarne jalutamine ja mängimine aitavad neil säilitada head tervist ja heaolu.

Kui otsustate Shiba Inu omale koju võtta, siis on oluline tagada neile korralik hooldus ja regulaarne veterinaarkontroll. Samuti on oluline teada, et Shiba Inu on suurepärane kaaslane ja sobib suurepäraselt peredele, kes otsivad energilist ja truu sõpra.

Shiba Inu kasutamine

Shiba Inu on mitmekülgne koer, kellel on lai valik kasutusviise. Siin on mõned peamised viisid, kuidas Shiba Inut kasutada.

Jaht

Shiba Inu on tuntud oma jahipidamisoskuste poolest. See koer on väga tark ja hea lõhnatajuga ning seetõttu on see suurepärane jahikoer. Shiba Inu on võimeline jälitama väiksemaid loomi, nagu näiteks närilisi ja linde. Kui omanik soovib, et tema Shiba Inu oleks jahikoer, siis tuleks talle anda piisavalt treeningut ja võimalust jahipidamiseks.

Kaaslane

Shiba Inu on suurepärane kaaslane. Ta on lojaalne, sõbralik ja mänguline ning sobib hästi lastega peredesse. Shiba Inu armastab mängida ja joosta, seega on oluline, et tal oleks piisavalt ruumi ja võimalusi liikumiseks. Kuna Shiba Inu on väike koer, siis sobib ta hästi ka korterisse.

Shiba Inu on tuntud oma iseseisva loomu poolest ning seetõttu ei ole ta kõige parem koer neile, kes otsivad koera, kes on pidevalt nende kõrval. Shiba Inu vajab piisavalt tähelepanu ja treeningut, kuid samas peab ta saama ka omaette olla.

Kokkuvõttes on Shiba Inu mitmekülgne koer, kes sobib hästi nii jahikoeraks kui ka kaaslaseks. Oluline on anda talle piisavalt treeningut, ruumi ja tähelepanu. Samuti on oluline tagada, et Shiba Inu oleks turvaliselt piiratud alal, kasutades näiteks jalutusrihma või turvaliselt piiratud aeda.

KasutusviisKirjeldus
JahtShiba Inu on suurepärane jahikoer, kes suudab jälitada väiksemaid loomi.
KaaslaneShiba Inu on suurepärane kaaslane lastega peredesse. Ta on lojaalne, sõbralik ja mänguline.
  • Shiba Inu on tuntud oma iseseisva loomu poolest ning seetõttu ei ole ta kõige parem koer neile, kes otsivad koera, kes on pidevalt nende kõrval.
  • Shiba Inu vajab piisavalt tähelepanu ja treeningut, kuid samas peab ta saama ka omaette olla.
  • Oluline on tagada, et Shiba Inu oleks turvaliselt piiratud alal, kasutades näiteks jalutusrihma või turvaliselt piiratud aeda.