Bostoni terjer: tõu omadused ja ajalugu

Bostoni terjer

Bostoni terjer on Ameerika Ühendriikidest pärit koeratõug, mis sai alguse 19. sajandi lõpus. Tõug on loodud ristamise teel bulldogi ja valge inglise terjeri vahel. Bostoni terjer on lühikese karvaga koer, kes esineb eri värvustes, nagu hallikaspruun ja valge, must valgete märgistega. Täiskasvanud isase terjeri kõrgus on 38-43 cm, kaal ei tohiks ületada 11,5 kg ning nad jagatakse kaalu järgi kolme klassi.

Bostoni terjeri ajalugu on tihedalt seotud Bostoni linna ja selle ümbrusega. 1870. aastal ristati bulldog ja valge inglise terjer, et luua uus tõug, mida nimetati esialgu “American Bull Terrieriks”. Tõu nimi muudeti hiljem “Bostoni terjeriks”, mis viitab Bostoni linnale Massachusettsi osariigis, kus tõug aretati. Bostoni terjerit peetakse tõeliseks “Ameerika härrasmehelikuks koeraks” ning ta on saanud ka hüüdnime “Ameerika härrasmees”.

Bostoni terjerid on väga populaarsed lemmikloomad tänu oma sõbralikule ja rõõmsameelsele iseloomule. Tõug on väga arukas ja õpib kiiresti. Nende koerte suurepärane temperament muudab nad ideaalseks valikuks nii üksikisikutele kui ka peredele. Bostoni terjerid armastavad mängida ja on väga seltskondlikud. Tõug on populaarne ka spordiväljakutel, kus nad osalevad erinevatel võistlustel. Bostoni terjer on ka Bostoni ülikooli maskott.

Bostoni terjeri füüsilised omadused

Bostoni terjer

Bostoni terjer on väike koeratõug, kes kaalub tavaliselt 5-11 kg ja kelle turjakõrgus on 23-38 cm. Nende kehaehitus on kompaktne ja tugev ning neil on lühike karv, mis on kas must, brindle, sigari- või valge. Bostoni terjeril võib olla ka valgeid märke, mis on tavaliselt nende rinnal, kaelal ja jalgadel.

Nende koon on lühike ja nende silmad on suured ja ümarad, tavaliselt tumepruunid. Nende kõrvad on väikesed ja asetsevad kõrgel nende peal ning on kas püstised või kõverdunud. Bostoni terjeril on ka blokeeritud pea ja lühike saba, mis on madalal kinnitunud.

Kuna Bostoni terjer on väike koer, sobib ta hästi korterisse või väiksemasse majja. Nad on tugevad ja vastupidavad, mis tähendab, et nad suudavad hakkama saada ka aktiivsema elustiiliga peredes. Bostoni terjerid on tuntud ka oma sõbraliku iseloomu poolest, mis muudab nad suurepäraseks lemmikloomaks nii üksikisikutele kui ka peredele.

Bostoni terjeri iseloom

Bostoni terjer

Bostoni terjer on tuntud oma sõbraliku ja rõõmsameelse iseloomu poolest. Ta on väga arukas ja õpib kiiresti. Selle tõu suurepärane temperament muudab ta ideaalseks valikuks nii üksikisikutele kui ka peredele. Bostoni terjerid armastavad mängida ja on väga seltskondlikud.

Kuigi Bostoni terjerid on tavaliselt väga sõbralikud ja õrnad, võivad nad olla ka pisut kangekaelsed ja tugevatahtelised, mistõttu võib nende koolitamine olla väljakutse. Kuid kui neid koolitatakse järjekindlalt ja positiivsete meetoditega, saavad nad olla väga kuulekad ja koostööaltid.

Bostoni terjerid on väga kiindunud oma peremehe või -naise vastu ja vajavad palju tähelepanu ja kiindumust. Nad on väga energilised ja armastavad joosta ja mängida, nii et neil on vaja palju füüsilist tegevust ja stimulatsiooni.

Kokkuvõttes on Bostoni terjerid intelligentse, sõbraliku ja mängulise iseloomuga koerad, kes on ideaalsed kaaslased nii üksikisikutele kui ka peredele.

Bostoni terjeri tervis

Bostoni terjer

Bostoni terjerid on tavaliselt terved koerad, kuid nagu kõik tõud, on neil oma terviseprobleemid. Üks levinumaid probleeme, mis võib esineda Bostoni terjeritel, on brachycephalic sündroom. See seisund on tingitud nende lühikestest ninadest ja võib põhjustada hingamisraskusi, eriti kuumades ilmastikutingimustes.

Lisaks võivad Bostoni terjerid kannatada patellaarse luksatsiooni all, mis on seisund, kus põlvekaela liigesed ei ole korralikult joondatud. See võib põhjustada valu ja lonkamist ning võib vajada kirurgilist ravi.

Bostoni terjerid võivad olla ka altid kataraktidele ja sarvkesta haavanditele. Kataraktid on silmakahjustused, mis võivad põhjustada nägemisprobleeme, samas kui sarvkesta haavandid võivad põhjustada silmapõletikku ja valu.

Kui omanikul tekib mure oma Bostoni terjeri tervise pärast, peaks ta pöörduma veterinaararsti poole. Veterinaar saab anda nõu, kuidas hoida koera tervena ja ravida võimalikke haigusi. Regulaarsed veterinaarkontrollid on olulised, et tuvastada varajases staadiumis võimalikke terviseprobleeme.

Bostoni terjeri hooldus

Bostoni terjeri hooldus on üsna lihtne ja nõuab minimaalset vaeva. Kõige olulisem on hoida nende karv puhas ja läikiv. Bostoni terjerid on lühikese karvaga koerad, kelle karv ei vaja liiga palju hooldust. Nende karva tuleks harjata iganädalaselt, et eemaldada surnud karvad ja hoida karv läikivana. Kasutades spetsiaalset koeraharja, saab karva kergesti hooldada. Harjamine aitab kaasa ka koera vereringele ja aitab hoida nende nahka tervena.

Bostoni terjerid ei ole suured koerad, mistõttu on nende küünte lõikamine oluline. Kui koera küüned on liiga pikad, võivad need põhjustada valu ja ebamugavust. Küünte lõikamine peaks toimuma regulaarselt, et vältida küünte liiga pikaks kasvamist. Kui koera küüned on valged, siis on küünte lõikamine lihtsam, kuna veresooned on nähtavad. Kui küüned on mustad, siis tuleks küünte lõikamisel olla ettevaatlik, et mitte lõigata veresooni.

Bostoni terjerid ei ole tavaliselt suured koerad ja nende toitumisvajadused on seetõttu erinevad suurematest koertest. Nende toit peaks olema tasakaalustatud ja vastama nende vanusele ja kehakaalule. Bostoni terjerid on tavaliselt kõigesööjad, mistõttu võib neile anda nii kuiva kui ka märgtoitu. Oluline on jälgida nende toitumist, et vältida ülekaalulisust.

Kui soovite osta Bostoni terjerit, siis on oluline leida usaldusväärne kasvataja. Hea kasvataja tagab, et koer on tervislik ja vastab tõustandardile. Samuti annab hea kasvataja nõu koera hooldamise kohta ja vastab kõigile teie küsimustele.

Bostoni terjeri käitumine

Bostoni terjerid on väga sõbraliku iseloomuga ja armastavad olla oma pere lähedal. Nad on ka väga mängulised ja energilised koerad, kes armastavad mängida fetchi ja teisi mänge oma pereliikmetega. Kuna nad on väikesed koerad, sobivad nad hästi ka korterisse.

Kuna Bostoni terjerid on väga nutikad koerad, on neid suhteliselt lihtne treenida. Nad õpivad kiiresti uusi trikke ja käsklusi ning naudivad tähelepanu, mida treeninguga kaasneb. Samuti sobivad nad hästi erinevatele koerasportidele nagu näiteks rally.

Kuigi Bostoni terjerid on väga sõbralikud, võivad nad olla esialgu võõraste suhtes ettevaatlikud. Kuid kui nad on harjunud uue inimesega, siis muutuvad nad sõbralikuks. Sama kehtib ka teiste lemmikloomade suhtes. Kui nad on harjunud teiste lemmikloomadega, siis saavad nad nendega hästi läbi.

Bostoni terjerid on ka väga head perekoerad ja sobivad hästi lastega peredesse. Kuid nagu kõik koerad, tuleks nendega alati laste jaoks sobivat käitumist õpetada ning järelevalvet hoida.

Kuna Bostoni terjerid on väikesed koerad, siis ei vaja nad ka väga palju treeningut. Siiski on nad väga energilised koerad ja vajavad igapäevast liikumist. Nad sobivad hästi ka kaaslasteks vanematele inimestele, kes ei taha väga aktiivset koera.

Kuigi Bostoni terjerid on väga sõbralikud koerad, võivad nad olla ka head valvekoerad. Nad on valvsad ja hoiavad oma kodu ja pere silma peal ning annavad häält, kui midagi kahtlast juhtub. Samuti võivad nad olla head kaaslased inimestele, kes vajavad tugevat kaaslast.

Bostoni terjerid võivad ka norskama, kuid see ei ole nende jaoks tervisele ohtlik. Samuti võivad nad olla veidi valjemad koerad, kuid see ei tähenda, et nad oleksid agressiivsed.

Bostoni terjeri harjutusvajadused

Bostoni terjerid on energilised ja aktiivsed koerad, kes vajavad igapäevaseid harjutusi, et hoida oma füüsilist ja vaimset tervist. Hea uudis on see, et nende harjutusvajadused ei ole nii suured kui mõnel teisel koeratõul, mis tähendab, et nad sobivad hästi ka inimestele, kellel pole palju vaba aega.

Kuigi Bostoni terjerid ei vaja palju treeninguid, on oluline tagada neile piisavalt füüsilist tegevust. Kaks lühikest jalutuskäiku päevas võivad olla piisavad, kuid kui võimalik, siis võiks kaaluda ka lühikest jooksu või mänguaega koos omanikuga.

Lisaks tavapärastele jalutuskäikudele võivad Bostoni terjerid nautida ka agility ja obedience treeninguid. Need treeningud võivad aidata neil oma füüsilist ja vaimset tervist parandada ning samal ajal ka omanikuga lõbusalt aega veeta.

Flyball on veel üks spordiala, mida Bostoni terjerid võivad nautida. See on võistkondlik spordiala, kus koerad peavad läbima takistusrada ja tooma tagasi palli. See võib olla lõbus ja stimuleeriv tegevus nii koerale kui ka omanikule.

Kokkuvõttes on Bostoni terjerid aktiivsed koerad, kes vajavad igapäevaseid harjutusi, et hoida oma füüsilist ja vaimset tervist. Kuigi nende harjutusvajadused ei ole nii suured kui mõnel teisel koeratõul, on oluline tagada neile piisavalt füüsilist tegevust, et hoida neid õnnelikena ja tervetena.

Bostoni terjeri ajalugu

Bostoni terjeri ajalugu on huvitav ja mitmekesine. Bostoni terjer sai alguse 19. sajandi lõpus Ameerika Ühendriikides, Bostonis, kust ka nimi pärineb. Nende koerte esivanemateks olid Inglise buldogid, Inglise valged terjerid, bullterjerid, bokserid ning hiljem ka pitbullterjerid. Bostoni terjerid olid algselt tuntud kui võitlejad, kuid tänapäeval on nende vőitlushimu vähendatud ning nad on muutunud rahulikumaks ja sőbralikumaks.

Bostoni terjeri tõug tunnustati ametlikult Ameerika Kenneliklubi poolt 1893. aastal. Bostoni terjerid on Massachusettsi ametlik osariigi koer. Nende koerte ajalugu on eriti huvitav, sest kuigi nad on tuntud oma sõbralikkuse ja armastusväärsuse poolest, olid nende esivanemad võitlejad.

Bostoni terjerid on lühikese karvaga ja esinevad eri värvustes, muuhulgas hallikaspruun ja valge, must valgete märgistega. Täiskasvanud isase terjeri kõrgus on 38-43 cm. Kaal ei tohiks ületada 11,5 kg. Nad jagatakse kaalu järgi kolme klassi. Bostoni terjeri ajalugu on seotud ka teiste terjeritega, nagu näiteks bullterjer ja ameerika bullterjer. Samuti on nende ajalugu seotud ka bulldogi ja prantsuse buldogiga, kuna need tõud on osaliselt kaasa aidanud Bostoni terjeri aretamisel.

Kuigi Bostoni terjeri ajalugu on seotud võitluskunstidega, on need koerad tänapäeval tuntud oma sõbralikkuse ja armastusväärsuse poolest. Bostoni terjerid on suurepärased pere- ja seltsikoerad, kes sobivad hästi ka lastega peredesse.

Bostoni terjeri populaarsus

Bostoni terjer on populaarne koeratõug, mis on tuntud oma seltskondlikkuse, mängulisuse ja dapper stiili poolest. Need koerad on suurepärased kaaslased eakatele inimestele, kuna nende eluiga on 11 kuni 13 aastat. Nende unikaalsed märgistused ja snortimine teevad neist eristuva tõu.

Bostoni terjer on üks populaarsemaid koeratõuge. Nad on suurepärased kaaslased ja armastavad mängida. Nende suurepärane temperament muudab nad ideaalseks valikuks nii üksikisikutele kui ka peredele. Bostoni terjerid armastavad kaaslust ja on tuntud oma mängulisuse poolest.

Bostoni terjerid vajavad palju kaaslast ja tähelepanu. Nende seltskondlikkus ja mängulisus muudavad nad suurepäraseks kaaslaseks lastele ja täiskasvanutele. Nende lühike eluiga tähendab, et nad on ideaalsed kaaslased eakatele inimestele.

Kui otsustate võtta Bostoni terjeri, on oluline teada, kuidas hoolitseda nende eest õigesti. Nende hingamisprobleemid tähendavad, et neil on vaja erilist hoolt ja tähelepanu. Oluline on leida õige veterinaararst, kes saab anda nõu ja teavet nende hooldamise kohta.

Kokkuvõttes on Bostoni terjerid suurepärased kaaslased, kellel on unikaalne stiil ja iseloom. Nende populaarsus tuleneb nende mängulisusest, seltskondlikkusest ja dapper stiilist. Kuid nende hooldamisel on oluline järgida õiget nõu ja teavet, et tagada nende tervis ja heaolu.