Tähelepanu! Tegemist on finantsteenuse reklaamiga. Enne lepingu sõlmimist soovitame tutvuda finantsteenuse tingimustega või konsulteerida spetsialistiga.
Koera peetakse inimese parimaks sõbraks. Seega võttes endale parima sõbra, sooviks talle pakkuda parimat, kuid mis on need asjad, millele mõelda?
Vaktsineerimine ja üldine tervise jälgimine
Tulenevalt veterinaarseadusest peab Eestis elav lemmikloom olema marutaudi vastu vaktsineeritud. Koeri ja kasse soovitatakse vaktsineerida ka teiste haiguste vastu, mis on levinumad. Mitmed vaktsiinid on kompleksvaktsiinid ehk ühe süstiga saab mitme haiguse vastu vaktsineerida.
Kui koer jääb haigeks või saab viga, on abiks see, kui on tehtud lemmikloomakindlustus. Siis saab koerale võimaldada parimat ravi ja ei ole vaja muretseda ootamatute kulude tekkimise pärast, sest kindlustus hüvitab ravikulud kindlustussumma ulatuses. Meeles tuleb pidada, et omavastutuse osa tuleb siiski ise tasuda.
Kui aga lemmikloomale kindlustust ei ole tehtud ja ravikulud osutuvad suuremaks kui eelarves sel hetkel vabu vahendeid on, saab võimalusi võrrelda Kreditum veebilehelt.
Kiibistamine
Lemmikloomale tuleks panna kiip – nii jõuab kadunud loom kiiresti omanikuni või vajadusel saaks kiiresti omaniku tuvastada. Ainult kiibistamine ei ole piisav, sest kui lemmiklooma kiibi number ei ole kantud lemmiklooma registrisse, kus see seostatakse looma omanikuga, siis ei ole kiibist kuigi palju kasu.
Vaatamata sellele, et koerale on pandud kiip, mis on ka lemmiklooma registris registreeritud, oleks mõistlik koera kaelarihmale lisada omaniku telefoninumber – siis saab olukorras, kus loom on kadunud, leidja omanikuga kiiremini ühendust võtta.
Õige toit
Koerale tuleks toitu valida vastavalt koera vanusele, tõule, aktiivsusele jne. Kuivtoidu valik on väga lai, mistõttu võiks konsulteerida mõnes loomapoes töötavate spetsialistidega, et veenduda selles, et koerale ostetav toit talle ka sobib.
Lisaks saab uurida ka seda, kas ja milliseid maiuseid võiks koerale pakkuda.
Lemmikloomakauplustes on laias valikus erinevaid sööginõusid koertele. Väikestele koertele saab sööginõu maha panna, kuid suurematel koertel on mugava süüa nii, et kauss asetseb kõrgemal. Ka selles osas tasub veidi eelnevalt eeltööd teha, et leida sobivaimad võimalused.
Mänguasjad
Eriti noorte koerte puhul on oluline pakkuda lemmikule tegevust – igasugused pallid, närimismänguasjad jms on kindlasti midagi sellist, mida tuleks oma lemmikule osta.
Piisav liikumine
Liikumisvajadus on erinevate tõugude puhul erinev, mistõttu enne koera võtmist tuleks veenduda selles, et omanik suudab oma lemmikule piisavat liikumist pakkuda.
Lemmikuga reisimine
Enne kui lemmikuga reisile minna, tuleks üle vaadata kõikide külastatavate riikide nõuded (üldjuhul asuvad vastava riigi tolliameti veebilehel), sest iga riik määrab riiki toodavate loomade nõuded ise kindlaks.
Reisile saab minna looma omanik või omaniku poolt volitatud isik. Tavapäraselt on nõutav kiip ja koer peab olema vaktsineeritud marutaudi vastu.
Euroopa Liidu piires reisides peaks koeral olema lemmikloomapass, kus on kirjas omaniku ja looma andmed, mikrokiibi number ja andmed vaktsineerimise kohta (kuupäev, kasutatud vaktsiin, vaktsineerimise kehtivus).