comment 0

Kutsika sotsialiseerimine II

Kutsika sotsialiseerimine

Pärast eelmise postituse kirjutamist lugesin ühes foorumis arutelu sotsialiseerimise kohta ja tunnen, et tahaksin veelkord rõhutada olulisi punkte.

Kohtumised erinevate koerte ja inimestega peavad olema ALATI positiivsed kogemused. Negatiivsed jäävad kahjuks palju tugevamini meelde ja sellega võid tekitada koeras ebausalduse kõige uue, või siis kindla teguri vastu, mis teda hirmutas. Tulemus on võrdne mittesotsialiseeritud koeraga – kartlik ja agressiivne.

Mõne kutsika jaoks on kohtumised algul liiga stressirohked. Pead jälgima, kas su kutsikas tunneb end ebamugavalt ja kas ta kardab, seljuhul kohe katkestama ja viima kutsika kuhugi kus ta tunneb end turvaliselt – omaniku sülle, oma autosse või puuri, kuhugi vaiksemasse kohta.

Sotsialiseerimine ei tähenda, et kutsikas peab otseselt kohtuma ja suhtlema, sotsialiseerimiseks saab ka nimetada seda, kui hoiad pargipingil istudes kutsikat süles ja lased tal teiste koerte mängu jälgida või vaadata inimesi mööda kõndimas, samal ajal maiustusi andes. Sel viisil pole ka täielikult vaktsineerimata kutsikal ohtu haigestuda.

Kui kutsikas tunneb ennast pärast kõrvalt vaatlemist juba piisavalt julgena, võid lasta tal minna tutvuma. Tee kõik, et kutsikas saaks positiivseid elamusi – otsi mängukaaslaseks koer, kes on heade mängukommetega ning kes su kutsikat ei hirmuta ja vaata, et inimesed nunnutamises liiga hoogu ei läheks. Jälgi alati, kuidas sinu kutsikas ennast tunneb.

Uuri ka minu välja pakutud sotsialiseerimisplaani!

Leave a Reply