comments 4

Kuidas lahutada koerte kaklust?

Koerte kaklus

Minu koerale on kaks korda kallale tuldud. Kardan aastatetaguste juhtumite pärast siiani lahtiseid suuri koeri. Hullem juhtum toimus, kui olin umbes 12-aastane. Ketist lahtipääsenud naabri koer tormas Goya poole, kargas hammastega turja ja lahti ei lasknud. Omanikku kusagilt ei paistnud. Goya ei võidelnud üldse vastu, üritas lihtsalt kuidagi minema saada. Tegin seda, mida iga ehmatanud inimene teeks, karjusin ja üritasin jalgadega teist koera eemale ajada. Mul oli niipalju mõistust, et ei läinud kahe koera vahele. Kaklus tundus kestvat terve igaviku. Lõpuks tuli omanik, võttis oma koeral kaelarihmast ja tiris ta minema. Mõtlen praegu, kui hästi meil tegelikult läks – ainult kõrvaots oli kergelt verine.

Kammisin mõni aasta hiljem internetti ja leidsin selle lehe. Pole õnneks pidanud nippi hiljem kasutusse võtma, aga tundub väga mõistlik viis, kuidas kaklust lahutada. Tunnen end kindlamalt, teades, mida potentsiaalses situatsioonis teha saan.

Seega, kuidas ohutult ja efektiivselt kaklevaid koeri lahutada, et sa ise haiglas ei lõpetaks ega koerad viga ei saaks?

Mida sa teha ei tohiks:

 • Käega kaelarihmast tõmmata. Rünnates üritavad koerad just teineteise kaela kallale minna, seega paned ennast ohtu. Võitlushoos võib ka koer pöörata ümber ja hoopis sind rünnata. Kakeldes ei mõelda ratsionaalselt.
 • Koeri lüüa või karjuda. Teeb olukorra hullemaks.
 • Koera oma sülle võtta. Kui sa kummardad, et teda üles tõsta, paned oma käed ja näo ründaja hammaste lähedale ning võid viga saada.

Mida teha, kui oled üksi:

 • Võta ühel koeral jalutusrihmast ja kinnita see mingi posti või puu külge.
 • Mine teise koera juurde, haara tal mõlemast tagajalast ja tõsta need õhku, nagu kärul. Ta on ilmselt väga üllatunud ja laseb esimesest lahti. Pööra koer ringi ja käruta ta kuhugi teise ruumi või aia taha, kust ta tagasi ei saaks joosta. Alles siis võid jalgadest lahti lasta.
 • Sageli on nii, et üks koertest on ründaja ja teine ohver, seega tuleb sul kaklusest eemaldada just ründaja pool, teine koer niikuinii edasi kakelda ei soovi.

Mida teha, kui oled vähemalt kahekesi:

 • Tõstke mõlemal koeral tagajalad õhku ning kärutage nad kuhugi eemale, üksteise vaateväljast minema. Ärge laske mingil juhul koeri uuesti kokku, sest kaklus võib kohe jätkuda.

Tagajalgadest haaramine on parim variant, sest kakleja ei ulatu sel viisil inimest hammustama. Lisaks laseb koer üllatusest kohe teisest lahti. Sul on täielik kontroll – koer liigub sinu juhitud suunas, et mitte ninuli maha kukkuda, ning saad kaklejad ohtusse kaugusesse viia.

Loodan, et kui peaksite sellisesse jubedasse olukorda sattuma, ujub kusagilt mälu tagasopist see artikkel välja ja suudate nii koerad kui inimesed vigastusteta hoida!

Kas oled näinud koerte kaklust? Mida üritasid sina või teised koerte lahutamiseks teha?

4 Comments

 1. Anonymous

  Aga mida siis teha, kui oled ründava koera teisest koerast eemale kärutanud, aga tagajalgu lahti lastes ründab ta hoopis inimest? See oli väga huvitav postitus muidu. Nägin, et olid teinud postituse ka sellest, kuidas käituda, et koer ei ründaks; huvitav oleks lugeda (nende kahe postitusega seoses), kuidas inimene peab käituma, kui koer teda ennast ründab.

 2. Jette

  Üksi koerte kaklust lahutada on tõesti keeruline ja ohtlik. Võib loota, et kui koera on piisavalt kaua ringi kärutatud, siis ta rahuneb veidi ja ei hakka inimest hammustama. Teine koer võiks olla juba vaateulatusest väljas ja ohutus kohas.

 3. Kats

  Kas kellelgi on kogemust, kuidas koeral hirmud ära võtta või et ta ei kardaks.
  Nimelt asi selles, et minu väikest koerakest ründas, saksa lambakoer, nüüd ta on suhteliselt närviline ja kartlik. Kardab igat krübinat, kolksu, hakkab urisema või lausa paaniliselt haukuma.
  Mida teha???

  Oleks väga tänulik, kes saab nõuga abiks olla!

Leave a Reply