comment 0

Koerte filosoofia

koerte filosoofia

Koerte filosoofiast on kasu paljudes eluvaldkondades. Mida koerad meile elu kohta õpetavad?

 • Teadusharud, mis nõuavad uurimustööd.
  Kui sa ei leia, mida otsid, kasuta oma nina. Kui see ei õnnestu, hakka kaevama. Kui sa pole endiselt midagi leidnud, kaeva sügavamale. Kui oled end liiga sügavale kaevanud, lõpeta kaevamine. Hüppa august välja, viska murule pikali ja puhka veidi. Vahel leiad, mida otsid, kui lõpetad otsimise.
 • Seadused, eetika ja moraal.
  Võid vahel reegleid rikkuda. Võimaluse avanedes kasuta seda. Teinekord on sinu parimates huvides olla kuulekas.
 • Ärijuhtimine.
  Kui arvad, et oled mõjuvõimas inimene, proovi kellegi teise koera kamandada. See ei tööta. Katse tõestab, et koer töötab sinu heaks, kui sa talle meeldid, ning püüab veel hoolikamalt, kui ta sind austab. Pea meeles, et see põhimõte töötab ka inimkarjades.
 • Suhted.
  Hea suhtlemine on 99% kuulamine ja ainult 1% haukumine. Tähtsam on, kuidas sa ütled, mitte mida sa ütled. Seega on kasulik vältida hammustamist, kui urisemine mõjub. Väldi urisemist, kui kurjast pilgust piisab. Rusikareegliks on vähem haukumist ja rohkem saba liputamist.
 • Poliitika ja geograafia.
  Tea oma mätast ja tunne teiste territooriumi. On tähtis teada anda, kui teised sinu ruumi on tunginud. Kui sinu lähedased koju jõuavad, on sinu kohus neid tervitada.
 • Ilmalik kosmoloogia.
  Ela olevikus, sest siin on sul võime midagi korda saata ja kust võid leida maiuseid. Kui sa ei suuda mingil põhjusel olevikus püsida, tee uinak.
 • Sotsiaalne ja kliiniline psühholoogia.
  On lubatud tähelepanu nautida ja lasta teistel end katsuda. Kui kellelgi on halb päev, on parimaks teraapiaks olla tasa ja tema kõrval istuda. Kui sa ei oska midagi öelda, ole tasa. Kui sa tead, mida öelda, ole tasa. Mõlemal juhul on terapeutiline neid ninaga õrnalt müksata.

 

Kokkuvõte Stanley Coreni kõnest Guelphi ülikoolis. Canine Corner, Psychology Today, 19.06.2012.

Filed under: Muu

Leave a Reply