comment 0

Koer nurub toitu

Koer nurub toitu

Toitu nuruv koer võib olla tüütu nii pereliikmetele kui külalistele. Lahendus on väga lihtne, kuid vajab kõikidelt enesekontrolli ja järjekindlust.

Koerale ei tohi kunagi anda laua pealt toitu sel ajal kui söövad inimesed. Oluline on mitte nurumisele järele anda (minu kogemuse järgi on seda meestel kõige raskem teha). Külalistelt kerjamise lõpetamiseks peab ka jälgima, et koer nurumise eest neilt kunagi süüa ei saa.

Kui aeg-ajalt keegi libastub ja siiski annab koerale oma taldrikult palukese, õpib koer, et pikalt ootamine tasub ikkagi ära ja jätkab veel intensiivsemalt. Seega kui te tõesti tahate nurumisest lahti saada, peate olema järjekindlad!

Kasulik on koerale näidata, mida ta peaks kerjamise asemel tegema.

Õpetage koer söögi ajal lamama köögis oma mati peal. Kiitke ja andke talle maiuseid ainult siis, kui ta seal lamab ja ignoreerige teda muul ajal. Kui ta püsti tõuseb ja teie juurde tuleb, juhatage ta vaikselt uuesti matile lamama.

Mõnel pereliikmel hakkab koerast kahju, sest talle tundub, et koera suhtes ollakse ebaõiglased, kuid see ei pea nii olema. Kehtestage uus reegel, et kõik koerale mõeldud palakesed kogutakse taldriku peale ja antakse koerale tema söögiajal.

Kiire lahendus külaliste puhul on koer panna rihma otsa ja mitte lasta tal neid tüütama minna. Kiitke koera istumise/lamamise eest ja andke maiust .

Läheb aega, kuni koer uut reeglit mõistma hakkab, tuleb olla järjekindel. Eesmärk on talle näidata, et maitsvat toitu saab mitte nurudes vaid matil olles või eemal istudes. Pidage meeles, et iga laua pealt antud palake on samm tagasi ja teeb koera õpetamise raskemaks.

Leave a Reply