comment 0

Koer kaevab aias

Koer kaevab aias

Kaevamine on koera puhul täiesti normaalne käitumine. Koerad kaevavad, et konte peita, end suvel maha jahutada, lõbustada või igavust peletada. Kui sinu jaoks on aias kaevamine probleem, tee kindlaks, et koeral oleks võimalust end välja elada ja paku talle muud aktiivset tegevust.

Parim variant oleks koera kaevamisinstinkt mitte maha suruda, vaid õigesse kohta suunata. Järgnevad nõuanded sobivad järgimiseks nii kutsika õpetamisel ning kaevamise ennetamiseks, kui juba kaevamisprobleemiga täiskasvanud koera puhul.

Võimaluse korral ehita koerale aeda liivakast, milles kaevamine on lubatud. Tee seal kätega kaevamisliigutusi ja julgusta teda sama tegema. Kui koer üritab seda mujal, kui oma liivakastis, katkesta teda, kutsudes ta enda juurde ning suunates ta liivakasti. Ära kunagi pahanda, sest koer veel ei tea, kus tal on seda lubatud teha.

Võid õpetada koerale märguande peale kaevamist. Ole liivakastis ning oota, kuni koer ise spontaanselt käpaga kraabib või julgusta teda, ise kraapimist imiteerides. Hetkel, mil koer teeb käpaga kraapimisliigutuse, markeeri see klikkeriga või sõnaga “hästi”, ning anna maiust. Korda, kuni koer hakkab ise kaevamisliigutust tegema, et maiust saada. Seejärel lisa märgusõna “Kaeva”, öeldes seda iga kord samal ajal, kui koer kaevab, markeeri kaevamine ja anna maius. Koer hakkab mõne aja pärast kaevamist selle sõnaga seostama. Varsti võite öelda märgusõna enne kaevamisliigutust. Anna nüüd maiust ainult siis, kui oled enne öelnud märgusõna ja koer alles pärast seda kaevab.

Inimeste äraolekul tuleks koera hoida toas, sest muidu pole kedagi, kes teda õigesse kohta kaevama suunaks. Olles koerale liivakasti kasutamise selgeks õpetanud, pole nii tähelepanelikku järelvalvet vaja.

Mata koera liivakasti konte või toiduga täidetud mänguasju, et koeras tekiks soov just seal kaevata.

Kas sinu koerale meeldib kaevamine?

Leave a Reply