comment 1

Kaklused koerte vahel

Koera hammustus. Koerte mäng.

Mulle on alati koerte kaklused tundunud millegi jubeda ja kohutavana. Kakleja koera olen alati arvanud agressiivseks, ohtlikuks ja kasvatamatuks olevat.

Ian Dunbaril on koerte kakluste kohta hoopis teistsugune nägemus. Noored, ja eriti isased koerad ongi suuremad tülinorijad. Vanemaks saades kasvab nende enesekindlus ja nad ei algata enam tülisid nii palju. Kaklused on loomulik osa elust, nagu ka tülid inimeste vahel. Ohtlikuks võib koera lugeda alles siis, kui ta põhjustab kakluste ajal tõsiseid vigastusi.

Ohtlik koer on selline, kes ei valitse oma hammustuse tugevust ning teeb sellega inimestele ja teistele koertele liiga.

Õpetamaks koerale hammustuse tugevuse valitsemist tuleb lasta kõikidel koertel kutsikapõlves mängida teiste kutsikatega. Kui üks kutsikas mängu jooksul haiget saab, niutsatab ta kõvasti ja lõpetab mängu. Sinu koer õpib, et mängu jätkamiseks peab ta õrnem olema. Ka inimesed saavad koera õpetada, niutsatades, kui kutsikas liiga kõvasti hammustab, aga päris kutsikate omavahelist müramist ei asenda miski.

P.S Ülemisel pildil olevad koerad mängivad!

1 Comment so far

  1. Kadi

    Kui oma koer pisemana pidevalt hammustas ja kui valus sain tegin ka niutsuvat häält. See sageli ei jõudnud talle kohale – rippus ikka jala küljes ja näris seda. Lõpuks sain valusast hammustamisest lahti nii, et näpistasin teda vastu – nii sai ta piisavalt valus, et mõista, et ka mina saan haiget. Ei tea kas oli 100% õige taktika aga hammustused-näksamised muutusid palju õrnemaks – oskas teistega rohkem arvestada ning mängimise käigus enam suuremaid kriimustusi ei esinenud.

Leave a Reply